Základní body k hubnutí

Nejprve pár slov úvodem, abychom věděli, v čem spočívá tato, pro mě velmi užitečná, dietní strava, a kde jsem dělala největší chyby v minulosti, kdy se mi mimochodem podařilo shodit i 22kg, ale tím způsobem, že jsem brečel hlady a skoro nejedl. Dnes již vidím, proč mi tento způsob shazování kil, trval tak dlouho.

Samsung Techwin
Základ spočívá v tom, že začneme tělu dávat vše potřebné, co potřebuje, ale vyrovnané do jednotlivých dávek jídla. Denní doporučené dávky jídel jsou 7-8. Samozřejmě, že ten, kdo začíná s tímto způsobem stravování, bude mít zpočátku problémy s vážením a počítáním jednotlivých dávek. Na stránkách www.kaloricketabulky.cz kde si můžete spočítat váš denní příjem a vidět jak na tom jste.

 1. NEHLADOVĚT, když mám hlad po 40min, zkusím se nejprve napít vody 200-250ml, jestli náhodou nemám spíš žízeň a těch 20min se to určitě ještě vydrží. Jíst 7-8krát denně
 2. DOSTATEK TEKUTIN – minimálně okolo 3l v průběhu dne, ne to dohánět na noc, pak se člověk ani nevyspí, vhodná pití je neperlivá voda, zelený čaj.
 3. OVOCE – je vhodné jíst POUZE po 45min poctivého sportu. Pokud se jí mimo, je to pro nás pouze cukr+voda, nic víc. Pokud si myslíš, že máš málo vitamínu, nahraď ovoce zeleninou.
 4. KÁVA– pokud máš rád(a) kávu, vypij také více vody..tzn. jeden šálek kávy-2 sklenice vody.
 5. Ze ZELENINY NEJVHODNĚJŠÍ – salátová okurka, rajské, čínské zelí, paprika, ředkev, brokolice, špenát, cuketa, zelené fazolky
 6. Nejvhodnější MASO a zdroj BÍLKOVIN – kuřecí prsa, ryby, tuňák ve vlastní šťávě, tuňákové steaky – POZOR NA LOSOS! – je dost tučný
 7. Nejvhodnější SÝRY a zdroje BÍLKOVIN– olomoucké tvarůžky, cottage,eidam 20%, netučný tvaroh
 8. K SNIDANI NEJLÉPE – OVESNÁ KAŠE – není nad to když si spaříte ovesné vločky horkou vodou a přidáte nějaký protein nebo rovnou uvaříte na pánvi s bílkama a ochutíte
 9. STRUČNÝ VÝPIS DLOUHÝCH SACHARIDŮ – batáty, tmavá rýže, ovesné vločky a kanckebroty a celozrnné pečivo – nejlépe žitné, žádnou pšenici!
 10. LUŠTĚNINY – luštěniny jsou nevhodné na dietní program a to zejména ve vařené a dušené podobě (touto úpravou se ještě zkrátí délka sachrů) v různých sýrových variacích už je to lepši. Ale ani tak nepřehánět pořád je to hodně výživné.
 11. NEBOJTE SE JÍST VEČER – zapomeňte na rady, že poslední jídlo by mělo být okolo 17h. Dodržujte INTERVALY CELÝ DEN A TUDÍŽ I VEČER , klidně si dejte hodinu před spánkem jídlo, aby jste se nevzbudili hladem..
 12. Další takovou zásadou by mohlo být, když delší přestávku mezi jídly, tak je lepší k večeru, tzn. Dopoledne držet raději menší rozestupy než večer, ale tohle je jenom pro zajímavost. Stále si budeme pamatovat, že častěji je lépe. Když mám v plánu na den 200g kuřátka, je lepší si to sníst na dvě porce, ne se přecpat najednou..
 13. CVIČENÍ – jelikož na moje stránky chodí hodně žen, ale také muži, kteří mají už velkou nadváhu, není pro ně vhodné cvičení jako pro lidi, kteří jsou tady, aby si vyrýsovali postavu a nebo shodili „pouze 5-7kg“…spousta lidí, kteří mají takovouto nadváhu, se již hrozí z pouhé myšlenky, že “ budou muset cvičit“ a raději to předem vzdávají. NEBOJTE SE NIČEHO, já jsem přesně ten příklad, kdy jsem se začal redukovat pravidelnou jízdou na eliptické trenažéru. Nic nelamte přes koleno. Hýbejte se, když máte chuť, ale na druhou stranu se nevymlouvejte! Každý sám za sebe si musí říct, co chce dokázat. Hlavní je, začít se hýbat.
 14. SPÁNEK – pokud rádi spíte odpoledne jako já, tak spánek se do přestávek nepočítá…takže neznamená, že musíte jíst…
 15. DRŽTE SE HLAVNÍCH ZÁSAD, které se zde používají. Nyní mám na mysli to, že když se mají psát jídelníčky s vypsáním sacharidů, tuku a bílkovin, udělejte to.
 16. Zdržte se SLADKOSTÍ – je to poprvé, kdy nemám absolutně chuť na sladké. Nepomohl mi ani reklamní chrom a všechny ty tabletky okolo. Jakmile si vezmete malou sladkost, je to jakoby jste spustili mechanismus v těle. Tento článek není odborný, proto doporučuji pořádně pročíst  tento článek.
 17. JAK TO UDĚLAT, KDYŽ CHODÍM DO PRÁCE? Tato otázka určitě trápí mnohé z vás, proto další zásadou úspěchu je, že si jídlo předem připravíme. Nejvhodněji bych viděla saláty v krabičkách, promíchané se sýrem cottage, tvarohem, nebo si připravit pomazánku z tuňáka a tvarohu nebo z cottage. Inspiraci můžete čerpat z fitness vaření.
 18. NEKOPÍRUJTE JÍDELNÍČKY, které jsou hodnotově pro daleko hubenější jedince, než jste sami, mohla by vás přejít chuť bojovat už jenom při pohledu na méně stravy.
 19. NENECHTE SE ODRADIT ani od toho, že „mě už nic nepomůže“, vy to musíte zkusit A VY TO DOKÁŽETE!!!

DRŽÍM VÁM ZA SEBE PALCE A TĚŠÍM SE, ŽE TENTO STRUČNÝ PŘEHLED VÁM POMŮŽE PŘEKONAT POČÁTEČNÍ NEJISTOTU A PANIKU…
Sdílej:
Share

Mohlo by se vám líbit...