Recenze k filmu Logan, bez spoilerů

Wolverine dříve nosil černý elastický kostým, dnes ale nosí uniformu šoféra

Režisér James Mangold vytvořil anti-superhrdinský film, který vypadá trochu jako z temného Westernu. Hráči ve filmu budou rozpoznávat The Last of Us, díky Jackmanově roli prošedivělého Wolverina, která je podobná Joelovi a jeho obtížné cestě, při které musel mít zároveň roli ochránce.

Je to jiný snímek, než většina ostatních superhrdinských filmů. Postavy z tohoto filmu musí čelit zdrcující realitě, ale jsou zde i momenty o důvěře a také zásahy humoru, který vybalancovává to temné násilí a pochmurný tón filmu. Liší se to od Marvelovské rutiny o superzbraních, které ohrožují planetu a směšných CGI efektů, je to totiž příběh, který hluboce prozkoumá hlavní filmovou postavu a její vztahy. Je to ten nejlepší superhrdinský film, který jsem viděl, ale nejspíš jenom proto, že je to prostě jiné než ty typické filmy od Marvelu, které vycházejí několikrát do roka.

Začáteční scéna ukazuje unaveného Wolverina, který spí ve svém autě a vzbudí ho zloději aut. To samozřejmě vede k násilí a film ukáže, že starý Wolverine je sotva dokáže porazit, i když v minulosti by s tím neměl nejmenší problém. Jeho moc slábne a čelí smrtelnosti.

Stárnoucí profesor X

Profesor X je také slabší a zranitelnější než kdy dřív. Potřebuje, aby se o něj někdo staral a musí být izolován od ostatních, kvůli jeho kazící se, ale přesto silné mysli. X-Meni se rozpadli. Nejsou už hrdinové. Žijí si svůj vlastní život.

Tento film je o nevýhodách toho být Wolverine. Tleskám skvělému zpracování toho filmu. Film Logan si dává na čas s uváděním atmosféry snímku a odhalováním jeho lidského elementu.

Pomalý přístup je tak skvělý, že mi ani nevadí, že film trvá skoro dvě a půl hodiny. Celý film konči v uspokojivé náladě. Akční sekvence ukazují Wolverinovy drápy spíše hororově, jde vidět, jak propichuje hlavy a usekává končetiny. Loganova nové objevená zranitelnost přidává k napjatosti při bojových scénách.

Mezi akcí vidíme cestování ve stylu Terminatora 2, jak se postavy snaží unikat mnohem silnějšímu nepříteli. Logan je excelentní film a je to skvělý doplněk k nové éře filmů od Marvelu. Určitě doporučuji každému fanouškovi Wolverina, Westernových filmu, anebo divákům, který vyhledávají filmy, které jsou označené jako nevhodné pro děti.

Přeloženo z: www.a90skid.com

Sdílej:
Share

Mohlo by se vám líbit...